Beşiktaş’ta Cenk Tosun ve Salih Uçan masadan kalktı! Aboubakar örneği

Beşiktaş Yönetimi aylardır gündemde olmasına rağmen kaptan Cenk Tosun ve Salih Uçan’la yeni sözleşme konusunda anlaşma sağlayamadı. Taraflar arasındaki görüşmeler maddi konulardaki ciddi farklı nedeniyle sezon sonuna bırakıldı. Yaklaşık 3 ay sonra gerçekleşecek görüşmelerde deneyimli oyuncuların durumu netlik kazanacak. Anlaşma sağlanamazsa Cenk ve Salih’le yollar ayrılacak. Tarafların ortak bir noktada buluşması halinde ise iki oyuncunun da sözleşmesi yenilenecek.

Takımın en az kazanan isimleri arasında bulunan Cenk ile Salih bu sezon 10 milyon lira (yaklaşık 300 bin euro) garanti ücret karşılığında oynuyor. Aboubakar 3 milyon 110 bin euro garanti ücret alıyor. Kamerunlu golcü maç başına da 12 bin euro kazanıyor. Chamberlain’e 2,5 milyon euro garanti ücret ve maç başı 10 bin euro ödeniyor. Rebic, Rashica, Al Musrati ve Muçi gibi oyunculara da 2 milyon euro düzeyinde senelik ücretler veriliyor.

Cenk Tosun’un kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istediği ve bu nedenle gelen teklifleri değerlendirmeye almadığı belirlendi. 32 yaşındaki oyuncunun tıpkı Salih Uçan gibi yıllık 60-70 milyon lira dolayında garanti ücret istediği ve Beşiktaş’tan bu seviyede bir teklif gelmesi halinde kabul edeceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x