Duyanlar şaşırıyor: Kıllarını almak istedi, komaya girdi

Teksas’ta yaşayan ve 30’lu yaşlarının sonlarında bir baba olan Steven Spinale, vücudundaki batık kıllarını almak isterken hastanelik oldu.

Septik şoka giren adamın 2022 sonlarında hastaneye kaldırıldığından bu yana yaşadığı korkunç deneyimi kız kardeşi TikTok’ta anlattı.

Kız kardeş Michelle, bakımı için 259 bin TL (8.000 dolar) fazla bağış toplanan GoFundMe sayfasında, “Doktorların tek anladığı, bir yerden iç kanama olduğuydu. Sonrasında vücudunu tahrip eden ve tüm organlarını etkileyen nadir bir bakterinin sebep olduğu anlaşıldı.” diye yazdı.

Ancak sonra, bir kişinin vücudunun enfeksiyona tepki vermesi ve organların ciddi şekilde hasar görmesi sonucu oluşan sepsisin bu kabusun yalnızca başlangıcı olduğunu ekledi.

Hastanedeyken, Spinale’de akut solunum sıkıntısı sendromunun yanı sıra her iki akciğerinde de influenza A ve çift pnömoni gelişti. Toplamda üç hafta boyunca tıbbi müdahaleyle komada tutuldu.

Michelle yakın zamanda çekilmiş bir videoya, doktorların “Steven’ın bu durumdan canlı çıkamayacağını” söylediğini ve kendisine “beyin aktivitesinin olmadığının söylendiğini” iddia eden bir cümle ekledi. Diğer videolarda da Spinale’nin hayatta kalma şansının %4 civarında olduğunu yazdı.

Ancak sonrasında genç adam mucizevi bir şekilde hayatta kaldı ve 2023’ün sonunda yeniden sağlığına kavuşup yürümeye başladı.

Michelle, geçen hafta yayınlanan başka bir TikTok videosunda da, “Umudumuzu veya inancımızı asla kaybetmedik” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x