Elon Muskt’tan heyecanlandıran açıklama, yepyeni bir Tesla deneyimi

Elektrikli araç sektöründe yenilik peşinde koşan Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, son dönemde otomobil meraklılarını heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Musk’ın ifadelerine göre, uzun zamandır beklenen yeni nesil Roadster, sıradan bir spor otomobil olmanın ötesinde, neredeyse bir araç olarak bile değerlendirilemeyecek kadar farklı özelliklere sahip.

İlk kez 2017’de tanıtılan prototipiyle dikkatleri üzerine çeken bu otomobil, üretimdeki gecikmelerle gizemini korudu. Ancak Musk, bekleyişin sona ermek üzere olduğunu, bu yıl içerisinde yeni bir prototipin tanıtılacağını ve 2025’te resmi olarak seri üretime geçileceğini duyurdu.

Elon Muskt’tan heyecanlandıran açıklama, yepyeni bir Tesla deneyimi

Özellikle Roadster‘ın dikkat çekici performansı, Tesla ve SpaceX iş birliğiyle elde edilen inovatif çözümler sayesinde otomobil severlerin merakını daha da artırıyor. Musk, “roket teknolojisinin bazı uygulamaları” ile aracın ivmelenme kapasitesinin zorlayacağını ve saniyenin altında 0-60 mph hıza ulaşabileceğini iddia ediyor. Bu da onu muhtemelen seri üretimdeki en hızlı araç yapabilir.

Musk‘a göre, aracın uçma ihtimaline dair sorulara “belki” yanıtı vererek, Tesla ve SpaceX teknolojilerinin bir kombinasyonu olabileceği anlamına gelen gizemli ipuçları verildi. Geleneksel kanatların dışında, Roadster, Tesla‘nın Cybertruck modelinde de görülen yenilikçi “kablolu Yoke direksiyon sistemi” ile donatılacak. Bu direksiyon sistemi, aracın gelecek vaad eden özelliklerinden sadece biri. Şimdi gözler, Musk‘ın bu iddialı sözlerini gerçeğe dönüştürüp dönüştüremeyeceğine çevrildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x